Którego Korepetytora wybrać?

Za chwile zacznie się nowy rok szkolny więc, szukasz super korepetytora? Zanim jednak zaczniesz przeglądać profile korepetytorów przeczytaj ten artykuł i poznaj
kilka moich rad jak znaleźć tego najlepszego dla siebie.

Korepetytorzy

Wiedza

Pierwszy krok to upewnienie się, że korepetytor ma solidną wiedzę z danej dziedziny. Sprawdź jego wykształcenie i osiągnięcia. 🎓

Doświadczenie

Czy jest kluczowe? Zaskoczę Was, ale moim zdaniem wcale nie. Teoretycznie im dłuższe i bardziej zróżnicowane doświadczenie, tym lepiej, ale z drugiej strony często kolega ze szkolnej ławki wytłumaczy coś lepiej niż nauczyciel z 20-letnim doświadczeniem. Czyż nie?

Używanie technologii

W dzisiejszych czasach technologia może być świetnym narzędziem edukacyjnym. Upewnij się, że Twój korepetytor posiada i potrafi korzystać z nowoczesnych metod i narzędzi, tabletu i tablic multimedialnych, szczególnie jeśli planujesz naukę online 💻.

Wspólny język

Właśnie ta kwestia jest moim zdaniem najważniejsza, kluczowa. Wybierz korepetytora, który do Ciebie trafia, który tłumaczy tak, że masz uczucie jakby ktoś zapalił światło💡Przy którym nie krępujesz się zadawać pytania i popełniać błędy.

Osobowość

Warto również zwrócić uwagę na charakter korepetytora. Osoba sympatyczna, otwarta, wyrozumiała, cierpliwa, zmotywowana i przyjazna z pewnością stworzy lepszą atmosferę podczas nauki. 🤝 Korepetycje powinny być przyjemnością, więc wybierz kogoś kogo polubisz 🙂

Cena

Last but not least. Zbyt niska może sugerować niską jakość korepetycji, zbyt wysoka może wynikać z bardzo wysokiego wykształcenia i wieloletniego doświadczenia nauczyciela. Pytanie tylko czy nasz 12-latek potrzebuje akademickiego wykładowcy, profesora z wieloletnim doświadczeniem, żeby zrozumieć procenty?

Korepetycje do matury lub egzaminu ósmoklasisty?

Tutaj potrzebujemy korepetytora, który doskonale wie jak wygląda formuła danego egzaminu. Jego wskazówki mogą okazać się nieocenione!

Mam nadzieję, że te kilka rad okaże się dla Was pomocne. Ja właśnie takimi wytycznymi kieruję się wybierając korepetytorów dla Was. Możecie rozejrzeć się u nas na stronie czy nie ma tam Waszego korepetytora. ;-)

Klaudia Gajewska

Założycielka Personal Education